مجموعه پنبه دان شما را به خرید بهترین محصولات پنبه دان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید کننده بهترین وش پنبه در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با الیاف پنبه و مصارف آنوش پنبه چگونه تولید می شود؟تولید وش پنبه درجه یک در ایرانقیمت وش پنبه در بازار حال حاضربزرگترین مرکز تأمین کننده پنبه وش در ایرانمزایای سفارش اینترنتی وش پنبه
قیمت روز پنبه خام

تولید وش پنبه در ایران توسط بهترین تولید کننده ی آن با بالاترین میزان کیفیت و بهترین قیمت ممکن زیر قیمت بازار صورت می گیرد و می توانید آن را از طریق آنلاین و وبسایت ما خریداری کنید.

آشنایی با الیاف پنبه و مصارف آن

همان طور که مستحضر هستید الیاف پنبه نیز از جمله مواردی می باشد که علاوه بر کارایی زیادی دارد، در عین حال خواهان هم زیاد دارد و از آن استفاده های فراوانی می شود.
پنبه هم مانند سایر الیاف از درجه های کیفی متنوعی برخوردار است، برای این که بتوانید مرغوبیت الیاف پنبه را تشخیص بدهید، لازم است بدانید که میزان مرغوبیتی که الیاف پنبه دارا می باشد به طول آن بستگی دارد.
هرچه الیاف بلندتر باشد، یکنواختی و استحکامی که دارند، بیشتر می باشد و در مواردی همچون ریسندگی و تهیه ی نخ از اهمیت بالاتری برخوردارند.
هرچه آن میزان طولی که الیاف پنبه دارد، یکنواخت تر باشد، آن پنبه بسیار با ارزش تر می باشد و خواهان بیشتری خواهد داشت.
قطری که الیاف پنبه دارند هم رابطه ی مستقیمی با میزان طول آن ها دارد و در اصل می توان گفت که الیافی که بلندتر هستند، ظریف تر هم می باشند.
نوع رنگی که به طور معمول در پنبه های مرغوب وجود دارد، سفید و یا کرم روشن می باشد اما می توان آن را با رنگ هایی همچون کرم، زرد و قهوه ای هم مشاهده کرد، جالب است بدانید که رنگی که الیاف پنبه دارا می باشند به طور کلی به نوع آب و هوایی که منطقه ی کشت آن دارد و نوع بذر و خاک بستگی دارد و بر آن اساس نوع رنگ الیاف پنبه هم تغییر می نماید.
میزان استحکامی که الیاف پنبه از آن برخوردار است، نسبتا خوب می باشد و این استحکام را در حالت مرطوب می توان به چیزی در حدود 20 تا 30 درصد افزایش داد.
الیاف پنبه های نارس دارای ظاهری براق و شفاف می باشند، این مورد به گونه ای است که نارس ها را در میان سایر الیاف به راحتی با چشم هم می توان تشخیص داد.
این الیاف نارس از مقاومت بسیار کمتری برخوردار می باشند و می توان گفت که تاب خوردگی در آن ها نیز کم است.
نکته ای که در این میان وجود دارد این است که الیاف نارس به اندازی ای که باید، نمی توانند رطوبت را جذب کنند، بنابر همین شرایط در مواردی مانند رنگرزی نیز قادر به جذب درست رنگ نمی باشند.
پنبه ها به دلیل میزان سهولتی که در کشت دارند و همچنین قیمت مناسب آن ها، دوام و استحکام، نرم بودن و سبکی که دارا هستند، نتوانسته اند که در عرصه نساجی و پارچه هیچ رقیبی پیدا نمایند.
شایان ذکر می باشد که این پارچه هیا تولیدی از پنبه هیچ گونه حساسیت پوستی برای افراد استفاده کننده ایجاد نمی کند، به همین دلیل برای لباس کودکان و لباس های زیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
از این الیاف در جهت تولید ملحفه های بیمارستانی نیز استفاده می کنند، زیرا در برابر حرارت مقاوم هستند و می توان آن ها را در آب جوشاند و مورد ضد عفونی قرار داد.

تولید وش پنبه

وش پنبه چگونه تولید می شود؟

لازم به ذکر است که پنبه را می توان از اصلی ترین گیاهان تولید شده ی طبیعی دانست که از همه ی قسمت های آن ها می توان استفاده نمود و در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد.
وش پنبه هم یکی از انواع پنبه می باشد که می توان آن را به صورت مستقیم از گیاه پنبه به دست آورد و به عبارتی یک پنبه ی دست نخورده و کاملا طبیعی است.
این پنبه ها را پس از این که مورد برداشت قرار دادند، به کارخانه می برندتا توسط یک سری دستگاه های خاصی مورد حلاجی قرار بدهند و هر نوع ناخالصی و ضایعاتی که در آن ها مشاهده می شود را جدا نمایند.
الیافی که از وش پنبه به دست می آیند، ویژگی های خاصی دارا هستند مانند:

 • طول الیاف پنبه از 2 سانتی متر تا 6 سانتی متر مشاهده می شود.
 • آن ها نیز در برابر گرما از خود مقاومت خوبی نشان می دهند.
 • در دو نوع با رنگ های سفید خالص و یکدست و با رنگ کرم وجود دارند.
 • در این که بتوانند گرما را جذب نمایند، بسیار سریع عمل می کنند.
 • الیافی که بیان شد بسیار کمتر در معرض چروک شدن قرار دارند.
 • همچنین استفاده از این الیاف صرفه ی اقتصادی دارد و از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.
 • عمدتا باید گفت که وش پنبه از الیاف سلولزی تشکیل می گردند و دارای کاربردهای بسیاری هستند.

از جمله مصارف عمده و مهم وش پنبه می توان به استفاده از آن ها در مصارف آرایشی، بهداشتی پزشکی نیز اشاره کرد.
در صنایعی همچون نساجی از این محصول نیز استفاده های فراوانی می شود و آن را با کمک دستگاه های خاصی به نخ تبدیل می نمایند و از آن ها نیز در بافت پارچه های نازک و ضخیم بهره می برند.

تولید وش پنبه درجه یک در ایران

برای تولید پنبه نیاز است تا شرایط آب و هوایی لازم و خاک نیز کاملا حاصلخیز باشد تا بتوان پنبه را مورد تولید قرار داد.
معمولا پنبه را در شهرهای شمالی ایران می توان به راحتی مورد کشت قرار داد و پنبه هایی که در این مناطق تولید می شوند نیز از جایگاه بسیار خاصی در جهان برخوردارند و طرفداران بی شماری دارند.
برای این که بتوان وش پنبه ی درجه یکی را در ایران مورد تولید قرار داد، لازم است تا شرایط لازمی رعایت شود تا بتوان محصولی بسیار باکیفیت مورد عرضه قرار داد.
برخی از این شرایط نیز عبارت هستند از:

 1. به وجود آوردن رطوبت کافی برای رشد پنبه
 2. وجود داشتن زمین های کشاوری حاصلخیز در مناطقی که به عنوان گرم و نیمه گرمسیر شناخته می شوند.
 3. مهیا کردن مواد معدنی که برای رشد گیاه در خاک لازم می باشد.
 4. در زمان های لازم امکان مبارزه با آفات وجود داشته باشد.

تولید وش پنبه

برترین تولید کنندگان وش پنبه در ایران با فراهم کردن شرایط فوق، محصولاتی بسیار باکیفیت تولید می کنند و آن ها را نیز به بازارهای جهانی مورد عرضه قرار می دهند.
وش پنبه هایی که در ایران تولید می شوند با توجه به دارا بودن کیفیت بالا و خوب توانسته است در دنیا مورد شهرت قرار بگیرد و طرفداران زیادی در خارج از کشور نیز دارد.
تولید وش پنبه در ایران نیز در شهرهای خاصی صورت می گیرد که تمامی شرایط پرورش آن را دارند و می توانند باکیفیت ترین وش پنبه ها را مورد تولید قرار بدهند تا در نهایت در این صنعت موفق باشند.

قیمت وش پنبه در بازار حال حاضر

همان طور که متوجه شدید تولید وش پنبه در ایران و فرقی نمی کند در هر شهر و کشوری که قصد تولیدش وجود داشته باشد نیازمند وجود یک سری شرایط است تا بتوان پنبه های باکیفیت تولید کرد و به عموم عرضه نمود.
در حال حاضر در بازار هر محصولی شاهد نوسانات بسیاری هستیم که قیمت های این محصولات را به شدت تحت تأثیر قرار داده اند و دچار تغییرات زیادی کرده اند.
هر وش پنبه با توجه به این که از چه میزان کیفیتی برخوردار است و همچنین تولیدی در کدام شهر است، از قیمت خاص خودش برخوردار می باشد که با توجه به مورد فوق تعیین می گردد یعنی هرچه میزان کیفیت بالاتر باشد مسلما از قیمت بالاتری هم برخوردار است و این مورد به صورت عکس هم وجود دارد.
برای پیدا کردن قیمت وش پنبه در بازار حال حاضر می توانید به راحتی از طریق مراکز تولید کننده ی آن اقدام کنید و قیمت این محصول را به دست بیاورید.
به این صورت که شما این امکان را دارید تا به اشکال و راه های گوناگون نسبت به این موضوع عمل نمایید، مثلا می توانید به صورت مستقیم به تولید کننده مراجعه فرمایید و لیست قیمت محصولات را از وی دریافت کنید که مسلما دارای معایب و در عین حال مزایای بی شماری است.
راه دیگر دریافت این لیست قیمت این می باشد که از پیشرفت علم و تکنولوژی استفاده کنید و با استفاده از اینترنت و به صورت آنلاین درخواست لیست قیمت خود را به مراکز تولید کننده ی این محصول و یا نمایندگی های آن ها ارسال نمایید.

تولید وش پنبه

بزرگترین مرکز تأمین کننده پنبه وش در ایران

شایان ذکر است که بیان نمودیم در شهرهایی که شرایط پرورش پنبه را به صورت درست آن دارا می باشند، این امکان برای افراد وجود دارد که به این کار روی بیاورند و پنبه مورد تولید قرار دهند.
حال در میان این شهرهای توانا، سه شهر هستند که چیزی در حدود 60 درصد پنبه ی کشور را مورد تولید قرار می دهند که آن سه شهر عبارت از خراسان رضوی، جنوبی و شمالی است.
در واقع بزرگترین منبع تأمین کننده ی پنبه وش در ایران این سه شهر هستند که توانسته است با استفاده از شرایط آب و هوایی و خاکی که این مناطق دارا است، بهترین و باکیفیت ترین پنبه را تولید و مورد خرید و فروش قرار بدهند.
در شهرستان سبزوار چیزی بالغ بر 9200 هکتار زمین وجود دارد که تنها از آن در تولید پنبه بهره برده می شود.
بنابراین بزرگترین سطح کشت پنبه در این استان را می توانیم به شهرستان سبزوار نسبت بدهیم.
شهرستان ورامین و خرداد هم در استان خراسان رضوی از جمله شهرهایی هستند که توانسته اند بذر پنبه را به شکل کاملا صحیح پرورش بدهند و جهت تولید اصل پنبه، عرضه نمایند.
همان طور که پیشتر هم در همین مقاله بیان نمودیم به طور کلی در شهرهای شمالی کشور به دلیل وجود رطوبت کافی و آب و هوای مناسب، همچنین خاک حاصلخیز امکان پرورش پنبه در حجم های وسیع و با کیفیت خوب و بالا امکان پذیر می باشد.
در حال حاضر به دلیل مواجه شدن با مواردی همچون بی آبی و یا کم آبی، شرایطی به وجود آمده است که بر آن اساس لازم است تا این محصول فقط در مناطقی مورد کشت قرار بگیرد که از شرایط مناسب برخوردار است تا دیگر نیازی نباشد که جهت تأمین شرایط اولیه ی رشد و پرورش پنبه، دغدغه ای داشته باشیم.
در برخی استان ها با کمبود شدید آب مواجه هستیم که تصور کنید در این استان ها بخواهند پنبه را تولید نمایند و کاملا مشخص است که با چه مشکلاتی روبرو خواهند شد.
تولید وش پنبه دارای شرایط بسیار مهمی می باشد و در شروع کار باید به آن توجه زیادی کرد تا در نهایت به مشکلی برنخورد.

تولید وش پنبه

مزایای سفارش اینترنتی وش پنبه

یکی از روش های سفارش وش پنبه که بسیار روی بورس است و افراد زیادی از این روش استقبال کرده اند و از آن استفاده می نمایند، سفارش به صورت اینترنتی می باشد.
در حال حاضر افراد زیادی به این روش خرید روی آورده اند و روشی بسیار کاربردی می باشد.
هرنوع روش خریدی از مزایا و معایب بی شماری برخوردار است که می بایست افراد با توجه به آن موارد، روش مورد نظر خود را معین کنند و از آن نیز استفاده کنند.
از مهم ترین روش های موجود همین سفارش آنلاین می باشد که در عین دارا بودن معایب، مزایای بی شماری دارد.
از آن جمله می توان به عدم محدود بودن افراد و مشتریان به زمان و مکان اشاره نمود که می توانند در هر زمانی که تمایل به خرید دارند، فارغ از غیر اداری بودن آن زمان و همچنین در هر مکانی که به اینترنت دسترسی دارند نسبت به ثبت سفارشات خود اقدام نمایند و محصولات مورد نیازشان را مورد درخواست قرار بدهند.
شما با استفاده از این روش می توانید در هر شهرو کشوری که هستید که درخواست خودتان را ثبت نمایید و از هر مرکزی که تمایل به خرید وش پنبه دارید، اقدام نمایید و سفارشات مورد نیاز خودتان را ثبت کنید.
در این نوع از سفارش این امکان وجود دارد تا افراد خریدار بتوانند از چند مرکز تولید کننده و یا کارخانه به طور همزمان استعلام قیمت و کیفیت محصولات را داشته باشند و پس از دریافت نتیجه، در میان آن ها یک مرکز را انتخاب کنند و سفارشاتشان را از آن ها تهیه کنند.
در صورت سفارش به شکل آنلاین، فروشنده و یا تولید کننده این اختیار را دارد که تا علاوه بر این که قیمت فروش خوبی دارد، تخفیف بیشتری هم بر روی سفارشات افراد به آن ها بدهد و یا مزایای خاصی همچون ارسال رایگان برایشان در نظر بگیرد.

محمد دیانتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه پنبه دان شما را به خرید بهترین محصولات پنبه دان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید